Seriál The Big Bang Theory je v posledních letech označován za jeden z nejúspěšnějších amerických sitkomů, a odvážně čelí světovým zábavným seriálům jako například How I met Your mother, My name is Earl nebo třeba rodince Simpsonů.

Seriál vzniká rukami Chucka Lorra a Billa Pradyho už od roku 2007 kdy se začal vysílat na CBS.

Abych seriál Big Bang Theory jen nevelebil a nemluvil o budoucnosti, vrátím se k tomu co již proběhlo, tzn. k popsání postav a děje seriálu. Ten má 5 hlavních postav a později i několik stálých vedlejších. Hlavní pětici tvoří Sheldon Cooper (teoretická fyzika), Leonard Hostadter (experimentální fyzika), který je ze čtveřice vědců nejblíže okolnímu světu, což i tak neznamená moc blízko. Pak jejich dva přátelé – Rajesh Koothrappali a Howard Wolowitz. Seriál začíná v momentě, kdy se prvním dvěma fyzikům přistěhuje přes chodcu krásná, ale naprosto non-geek slečna.
Ta to jako jediná žena, která žila normální život v Omaze s nesplněnými sny, ve společnosti geeků stranících se společnosti nemá vůbec lehké. Jejím tajným snem je stát se herečkou, ale zatím pracuje jako servírka v Království Koláčů.
Snad nejnemožnějším (pro ty co viděli epizody 03×04 nejnepravděpodobnější) člověkem v seriálu Big Bang Theory a snad i na celém světě je Sheldon Cooper (Homo Novus), daleko chytřejší a otravnější než My, normální lidské bytosti. I když je vědec ve stejném ústavu jako jeho 3 přátelé, nestydí se říct, že jeho myšlenky daleko přesahují chápání ostatních – sám několikrát přiznává, že mezilidské záležitosti jsou oblastí, kde naprosto selhal. Říká to ale téměř úlevně a někdy i hrdě. Je spolubydlícím Leonarda a velká část seriálu probíhá v jejich bytě. Kromě vědy se zajímá o svůj mozek, scifi a knihy s komiksy.
Další postavou je u své matky žijící Howard Wolowitz, velice výstřední žid, kterého napadají někdy až úchylné představy, kdykoliv potká ženu. Jakkoliv se snaží na každou ženu zapůsobit, skoro nikdy si žádnou nezíská. I tak ale málokdy ztrácí naději a zkouší to dál.
Jediný, kdo má byt jen pro sebe a zároveň poslední koho si představíme je Ind Rajesh Koothrappali. I když nežije v Indii, je přes webkameru kontrolován svými rodiči. Trpí fóbií z žen, se kterými nedokáže mluvit. Tuto fóbii léčí instantně pouze alkohol a to velice zásadně.